Holowanie aut po wypadkach i awarii – z czego wynikają ceny usług

| kategoria: porady

To może zdarzyć się każdemu. Wybierasz się na od dawna zaplanowany urlop. Zapakowałeś walizki, rower, zabawki dzieci. Jedziesz. Już jesteś blisko Koszalina. Jeszcze chwila, dwa korki, kilka rond i będziesz na miejscu. Morze, plaża i wygodny domek. Nagle trach!

Na drogę wybiegła sarna i uderza w Twoje auto. Samochód przed Tobą zaczął skręcać w lewo i nie włączył wcześniej kierunkowskazu. Twój pojazd zaczął się krztusić, a silnik zgasł. Mogło dojść do każdej z tych trzech sytuacji albo do jeszcze innego zdarzenia. Efekt jest jeden: Utknąłeś na drodze i potrzebujesz pomocy.

Gorączkowo szukasz w telefonie numer telefonu do autoholowania. Sprawdzasz, kto pracuje w niedzielne popołudnie lub w nocy – zależnie od tego o jakiej porze doszło do stłuczki lub awarii. Może zapytasz jeszcze o cennik albo będziesz chciał wiedzieć tylko to, jak szybko laweta może dotrzeć na miejsce.

Autoholowanie – Koszalin

Wbrew pozorom nie wszystkie firmy, oferujące usługi z zakresu auto pomocy, pracują 24h na dobę. Niektóre przyjmują zlecenia tylko od rana do wieczora w dni powszednie. To oznacza, że nie tylko nie oferują autoholowania przez całą dobę, ale też mają zamknięty biznes w niedziele i święta.

A to właśnie wówczas wielu Polaków rusza w drogę. Jedzie na wakacje, odwiedza rodzinę i znajomych. Często pokonując przy tym kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów. A umówmy się. Do awarii lub stłuczki, która unieruchomi pojazd na drodze, może dojść w każdym miejscu. Zarówno na drogach krajowych numer 6 lub 11, które przebiegają przez Koszalin, może wydarzyć się poważny wypadek, jak i na drodze wojewódzkiej.

Gdy dojdzie do awarii lub wypadku kierowcy chcą wezwać lawetę, która dotrze na miejsce szybko i sprawnie, niezależnie od tego jaka jest pora. Mogą wówczas skorzystać z usług firmy transportowej Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz, która od lat funkcjonuje w Koszalinie.

wciąganie auta na lawetę

Holowanie auta jest konieczne zarówno po kolizji i wypadku, jak i w razie awarii pojazdu.

Pomoc drogowa – cennik

Koszt wezwania i wynajmu lawety jest różny. Firmy transportowe mają bowiem własne cenniki, które ustalają w oparciu między innymi o doświadczenie pracy w branży. Przykładowo. Właściciel autopomocy w Koszalinie często odbierał wezwania z Kołobrzegu, który jest oddalony od siedziby jego firmy o ponad 40 km. Zdarzyło się, że gdy już prawie był na miejscu, klient zadzwonił ponownie i stwierdził, że sam sobie poradził. Co wówczas mógł zrobić kierowca holownika? Zdenerwować się i wrócić do bazy albo dotrzeć do klienta i obciążyć go kosztami za dojazd.

W takiej sytuacji kierowcy i właściciele pomocy drogowej postępują w różny sposób. Dlatego dobrze jest podczas wzywania auto pomocy od razu zapytać o koszt usługi i wysokość ewentualnej opłaty za rezygnację. Żeby potem nie było żadnych wątpliwości.

Holowanie – cena za transport

Wysokość cen usług z zakresu auto pomocy jest uzależniona od wielu czynników. Po pierwsze inne stawki będą obowiązywać w aglomeracji jaką jest Warszawa, a inne w mniejszym Koszalinie. Jeszcze innym cennikiem będą zapewne posługiwać się firmy transportowe, które oferują autoholowanie w mniejszych miejscowościach. Szczególnie wówczas, gdy w okolicy jest niewiele przedsiębiorstw, oferujących przewóz pojazdów na lawecie.

Kolejna kwestia, wpływająca na cennik usług pomocy drogowej, to odległość, jaką kierowca holownika musi pokonać, aby dotrzeć do klienta. Czy jest to zaledwie kilka kilometrów na terenie Koszalina lub kilkanaście kilometrów z jednego krańca miasta na drugi cena nie będzie najwyższa.

Inna stawka za km będzie obowiązywać w przypadku transportu uszkodzonego samochodu z Koszalina na drugi koniec Polski – na przykład do Krakowa lub w Bieszczady. A i takie zlecenia otrzymują firmy transportowe.

I trudno się temu dziwić. Gdy właściciel auta będzie zmagał się z poważną awarią lub będzie miał dużą stłuczkę w Koszalinie lub którejś z nadmorskich miejscowości, to pewnie liczy się z tym, że naprawa będzie kosztowna i potrwa dłuższy czas. Woli więc zapłacić za holowanie swojego pojazdu do sprawdzonego mechanika niedaleko swojego domu. Podobnie jest w przypadku drogich i nowych lub prawie nowych samochodów. Ich właściciele zlecają naprawę tylko autoryzowanym serwisom.

auto na lawecie pomocy drogowej

Pomoc drogowa może przewieźć auto do najbliższego warsztatu lub do autoryzowanego serwisu. Decyzja należy do klienta.

Pomoc drogowa 24h w Koszalinie

Na cenę autoholowania wpływ ma też pora, o której kierowca wzywa pomoc. Inna stawka będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku w tak zwanych godzinach urzędowych – czyli w przybliżeniu od rana do późnego popołudnia.

Można się spodziewać, że za holowanie wieczorem kierowca zapłaci już więcej. A gdy zadzwoni po lawetę w środku nocy, to koszt usługi też będzie wyższy niż wówczas, gdyby poczekał na pomoc do rana. Wyższe koszty holowania są też w weekend oraz w święta.

Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz w Koszalinie – laweta, holowanie – tel. 604 285 303.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *